Jak przyspieszyć okres domowym sposobem?

Jak przyspieszyć okres domowym sposobem?

Okres to naturalna rzecz w życiu każdej kobiety. Nie da się tego uniknąć i każda z pań w pewnym momencie swojego życia musi mierzyć z kilkudniową miesiączką. Często zdarza się tak, że okres wypada akurat w takim dniu, w którym jest najmniej pożądany. Niejedna kobieta musiała się mierzyć z miesiączką w trakcie ważnych dni, takich jak wesela, imprezy okolicznościowe, czy wakacje nad morzem. Sporo kobiet zadaje sobie pytanie jak przyspieszyć okres domowymi sposobami i czy takie sposoby faktycznie działają. Warto wiedzieć, że istnieje kilka patentów na to, aby opóźnić, bądź przyspieszyć pojawienie się miesiączki, jednak nie wszystkie są skuteczne. 

Czy domowe sposoby na przyspieszenie okresu faktycznie działają?

W Internecie znaleźć można bardzo wiele domowych sposobów na przyspieszenie okresu. Warto wiedzieć, że raczej nie są one zalecane przez specjalistów. Nie istnieje jeden idealny patent na to, aby wywołać miesiączkę wcześniej, bądź później. Przed każdą próbą samodzielnego wywołania albo przesunięcia w czasie wystąpienia miesiączki warto skonsultować się ze swoim lekarzem. Na faktyczne działanie domowych sposobów na przyspieszenie okresu ma wpływ wiele czynników, które bardzo często są niezależne od kobiety, która chce taki sposób przetestować u siebie. Warto pamiętać o tym, że każda kobieta ma swój indywidualny cykl i to, co u jednej się sprawdzi, niekoniecznie u drugiej zadziała tak samo.

Przeczytaj również:  BÓL MENSTRUACYJNY NIE DO ZNIESIENIA – przyczyny i postępowanie

Jaki domowy sposób jest najlepszy na przyspieszenie okresu?

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na to, aby przyspieszyć miesiączkę, jest zażywanie ziół. Należy jednak mieć na uwadze to, że przyjmowanie ich nie da gwarancji tego, że okres na pewno uda się wywołać szybciej. Do najbardziej popularnych ziół, które używane są w celu przyspieszenia miesiączki, należą:

  • nagietek,
  • imbir, 
  • czarna malwa,
  • kurkuma,
  • rumianek,
  • ruta.

Wymienione zioła mają działanie rozkurczowe, relaksujące oraz stymulują produkcję estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych.

Czy alkohol może pomóc w przyspieszeniu miesiączki?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ spożywanie alkoholu, zwłaszcza w większej ilości, może spowodować rozregulowanie cyklu. Konsekwencją tego może być zarówno przyspieszenie, jak i opóźnienie miesiączki, a także nieregularność w pojawianiu się okresu. Do najbardziej preferowanego typu alkoholu w celach związanych z przesunięciem terminu miesiączki, jest czerwone wino. Nie należy go jednak spożywać w nadmiernych ilościach, jedna lampka w zupełności wystarczy. Czerwone wino ma działanie relaksacyjne i łagodzi stres.

Przeczytaj również:  Torbiel jajnika objawy pęknięcia — co warto wiedzieć?

Czy warto stosować domowe sposoby na przyspieszenie okresu?

Istnieje kilka sposobów na to, aby w domowym zaciszu spróbować wywołać miesiączkę wcześniej. Nie są to jednak metody sprawdzone i rekomendowane przez lekarzy. W celu przyspieszenia okresu najlepiej udać się do swojego lekarza ginekologa i poprosić o poradę. Domowe sposoby na przyspieszenie okresu istnieją, aczkolwiek nie u każdej kobiety się sprawdzą, więc warto mieć to na uwadze.