Jak pozbyć się opryszczki w jeden dzień – domowe sposoby

opryszczka

Kto nigdy w życiu nie miał opryszczki?… Chociaż wiele osób zamilczy, słysząc takie pytanie, prawdą jest, że osób, które nie doświadczyły tej nieprzyjemnej dolegliwości, jest niewiele. Niemal wszyscy znamy nieprzyjemne uczucie, jakie towarzyszy wylęganiu się uciążliwej krosty pod skórą. A jak opryszczka się pojawia?…

Do zakażenia może dojść jeszcze przed narodzeniem i można dostać ją w niechcianym prezencie od rodziców. Można również zarazić się nią później. By to się stało, wystarczy kontakt z osobą, będącą nosicielem. Dzielenie tej samej kuchni czy łazienki z taką osobą kończy się pojawieniem się na skórze nieprzyjemnej krosty. Pytaniem otwartym jest, jak walczyć z nieprzyjemną dolegliwością. W niniejszym artykule podajemy sposoby, dzięki którym można pozbyć się opryszczki bardzo prosto, w sposób nieskomplikowany i zabierający jedynie chwilę. Co ciekawe, walka z opryszczką nie jest zbyt droga, w związku z czym na jej podjęcie stać niemal każdego.

Zioła, olejki i przyprawy z walce z opryszczką

Domowe sposoby na rozmaite schorzenia są niezawodne. W walce z opryszczką przyda się oliwa z oliwek i olejek cynamonowy. Oliwę z oliwek stosuje się do rozmaitych mazideł. Nie jest wyłącznie elementem, wiążącym w całość specyfik. Również sama oliwa ma właściwości zwalczające opryszczkę. Jeśli chodzi o olejek cynamonowy, to przed użyciem do w zwalczaniu opryszki, powinniśmy pamiętać o rozcieńczeniu go oliwą z oliwek. Do różnego rodzaju specyfików, które możemy przygotować, chcąc za ich pomocą pozbyć się opryszczki, możemy dodać kolejny niezawodny składnik, jakim jest zmielony cynamon.

Leki z domowej apteki – po kosztach i… po opryszczce

Jak pozbyć się opryszczki w jeden dzień?… To nie jest trudne- w większości przypadków mamy już wszystko, co trzeba. W leczeniu opryszczki można bowiem wykorzystać leki, które niemal każdy ma w domu lub które można kupić za bezcen. Przykładem jest pasta cynkowa, której pudełeczko, dostępne niemal w każdej aptece, kosztuje około 2 złote. Pasta cynkowa jest uniwersalnym środkiem, który wspomaga gojenie się ran. Ma działanie wysuszające. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie w leczeniu opryszczki… polopiryny. Tabletek nie należy zażywać, jak w przypadku grypy, ale rozdrobnić i namoczyć w wodzie, a następnie stosować z postaci okładów. W walce z nieprzyjemną dolegliwością pomoże również soda oczyszczona. By użyć jej jako leku na opryszczkę, wystarczy rozcieńczyć ją z niewielką ilością wody i nałożyć na chorobowo zmienione miejsce. Ale to jeszcze nie wszystko. W niemal każdym domu znajduje się herbata. By pozbyć się opryszczki, należy zaparzyć torebkę, którą następnie przykłada się do ust. Jak widzimy, wyjście z niekomfortowej sytuacji, związanej z chorobą, jest bardzo proste i nie wymaga niemal żadnych nakładów finansowych.

Przeczytaj również:  Trzustka a nieprzyjemny zapach z ust — sprawdź, czy to poważne

Domowe sposoby na opryszczkę. Miód, cytryna, cebula i czosnek

Lekiem na opryszczkę okazują się produkty, które znajdują się pod dachem większości domów. Leczenie opryszczki za pomocą cytryny jest bardzo proste. Bierzemy owoc, wykrajamy plasterek, który następnie przykładamy do chorobowo zmienionego miejsca wielokrotnie w ciągu dnia. Po zastosowaniu takiej kuracji, zmiany chorobowe, związane z opryszczką, powinny ustąpić miejsca znacznie gładszej skórze o równym i jednorodnym kolorycie. Jeśli chodzi o miód, jego zastosowanie jest równie proste, co cytryny. Po prostu pokrywamy nim chorobowo zmienione miejsce. Jeśli chodzi o zastosowanie uniwersalnych, naturalnych leków, jakim jest cebula i czosnek- to, w ich przypadku, może nie być ono wcale takie proste. Stosowane oddzielnie, cebula i czosnek mogą pogorszyć stan chorego. Jako że ich działanie przeciwbólowe i antybakteryjne jest niezawodne, warto przygotować z nich specjalne mazidło, w którym właściwość tonizujące wykazuje jeszcze jeden, ważny dodatek, jakim jest miód. Generalnie, jeśli chodzi o mazidła, przygotowując je, możemy eksperymentować ze składnikami, które wykazują pożądane działanie, i sporządzać z nich dowolne, służące zdrowiu, kombinacje.

Przeczytaj również:  CO JEŚĆ ABY OBNIŻYĆ CHOLESTEROL i budować lepsze nawyki żywieniowe?

Wrotycz – ziele, leczące opryszczkę

Wrotycz pospolity (Tanacetum vulgare) to ziele, charakteryzujące się kwiatami w postaci żółtych kulek, zebranych w stosunkowo płaskie i rozłożyste kwiatostany. Jak na pospolite ziele przystało, występuje niemal wszędzie. I to nie tylko w Polsce, ale również na terenie pozostałych krajów Europy. Wrotycz, oprócz działania przeciwzapalnego, ma również działanie przeciwbólowe. Na opryszczkę stosuje się napar z wrotyczu. Zamoczony z nim wacik lub gaza służy do przecierania zmienionych chorobowo miejsc. By przygotować napar z wrotyczu, należy przygotować 2 łyżeczki ziela, zalać dwoma szklankami gorącej wody i dostawić do wystygnięcia. Schłodzony napar można przechowywać kilka dni w lodówce. Ci, którzy mają nieco więcej czasu i odpowiednią ilość ziela wrotyczu przy sobie, mogą postarać się o przygotowanie nalewki. Z powodu swoich właściwości bakteriobójczych nadaje się ona doskonale do przemywania miejsc zmienionych chorobowo, w tym tych, na których pojawiła się opryszczka. Jak przygotować nalewkę? Trudno o coś prostszego. Bierzemy ziele i wypełniamy nim połowę butelki. Ziele zalewamy alkoholem, butelkę zakręcamy i zostawiamy w ciemnym miejscu na tydzień. Nalewka jest gotowa. Możemy przemywać nią chorobowo zmienione miejsce.